Програма на 26-ия НФМТФ и 5-ия МФ на НЕТА - 16 - 22.05.2015 г.

16 май /събота/
Откриване – 17 часа, Фоайе на ІІ етаж в ДКТ – Враца

Център за култура „Марко Чепенков” и Национален театър „Водан Чернодрински” – Прилеп, Македония представят:
БУРЕ БАРУТ
от Деян Дуковски
режисьор Наташа Поплавска
участват: Игор Трпче, Мариан Чомакоски, Виолета Чакарова, Димитар Црцорски, Илия Волчески, Димитар Горгиоски, Владимир Гьоргиоски, Даниела Иваноска, Зоран Иваноски, Наташа Наумоска, Мария Спироска, Михайло Миленкоски, Катерина Чомакоска, Александар Степанулески, Методия Костоски.
На голяма сцена от 17.30 до 19 часа

ДКТ – Враца представя:
„ПРИКАЗКИ ОТ ВИЕНСКАТА ГОРА”
от Йодьон фон Хорват
режисьор Венцислав Асенов
участват: Димитър Костадинов, Капка Пеняшка, Ивелина Полякова, Борислав Сарафанов, Ралица-Ковачева-Бежан, Красен Ханджиев, Юлия Колова, Милена Милчева, Калин Костадинов, Явор Зехиров, Ивелина Попова, Ина Георгиева, Огнян Симеонов, Цветана Горкиева, Йоланда Михайлова, Ивайло Кирев, Сабина Коен, Янна Генчева, Георги Грозев, Кирил Стаменов.
В камерна зала от 19.30 до 21.15 часа

17 май /неделя/

Фестивал на монодрама и пантомима – Земун, Сърбия представя:
НАДЕЖДА ПЕТРОВИЧ
от Божидар Джурович
Моноспектакъл на Биляна Джурович
В Балетна зала от 17.30 до 18.30 часа

Театър „Алесандру Давила” – Питещ, Румъния представя:
ДНЕВНИКЪТ НА ЕДИН ЛУД
от Н.В.Гогол
режисьор Лумница Борта
участват: Дан Андрей, Андрей Неделеа.
В камерна зала от 19 до 20 часа

Родопски драматичен театър „Николай Хайтов” – Смолян представя:
ЛАЗАРИЦА
от Йордан Радичков
режисьор Крум Филипов
участват: Кънчо Кънев, Ивайло Иванов, Янко Хусаров.
Спектакълът е номиниран за награда „Икар” за дебют, което е признание. Иначе страхотният текст на Радичков за пореден път ще прикове вниманието на публика, жури и естети, защото Мъдрецът на Северозападна България отдавна е превърнал „Лазарица” в класика на съвременната българска драматургия.
На голяма сцена от 20.30 до 22.05 часа

18 май /понеделник/

Театрално-музикален център Разград & Kота 97 представя:
СВАЛЯЧИ
от Елин Рахнев
режисьор Пламен Панев
участват: Малин Кръстев, Герасим Георгиев-Геро и Мариела Топалова.
На голяма сцена от 17.30 до 18.50 часа

Театър „Възраждане” – София представя:
КЪЩАТА НА ГНЕВА
по Федерико Гарсия Лорка
режисьор и сценограф Диана Добрева
участват: Георги Златарев, Жана Рашева, Ивет Радулова, Филипа Балдева, Донка Аврамова-Бочева, Яна Кузова, Николина Янчева, Лиляна Шомова, Алексия Йосифова.
В камерна зала от 19 до 20.50 часа

AEON – Братислава, Словакия, Театър „Skuc” и фестивал „ExPonto”Любляна, Словения представят:
СЛОВЕНКА НА КВАДРАТ
от Станислава Репер
режисьор Ник Ъпър
Моноспектакъл на Луция Сипосова
В балетна зала от 21 до 22.20 часа

19 май /вторник/

Театър 199 „Валентин Стойчев” – София и ДКТ „Иван Димов” - Хасково представят:
РАЗБИВАНЕ
от Нийл Лабют
постановка Стойко Мурджев
участват: Христо Петков, Луиза Григорова, Дамян Тенев, Анастасия Лютова, Стелиян Николов.
Една от най-качествените постановки през тази година в родния театър. Неслучайно има 3 номинации за най-престижната театрална награда: Дамян Тенев е номиниран за „Аскеер” в категорията за изгряваща звезда.
Христо Петков е номиниран за „Аскеер” за главна мъжка роля, а Анастасия Лютова – за главна женска роля, също за наградата „Аскеер”.
На голяма сцена от 17.30 до 19.10 часа

Театрална академия - Санкт-Петербург, Русия представя:
ПРОГРАМА КАБАРЕ
режисьори Александър Исаков, Александър Ануфиев
участват: Евгения Глотова, Вера Егорова, Елисавета Захаренкова, Игор Новиков, Дмитрий Кирюшин, Кирил Долгов
В камерна зала от 19.30 до 20.30 часа

Студио 3133 и Университетски театър на НБУ – София представят:
ХОЛСТОМЕР. ИСТОРИЯТА НА ЕДИН КОН
от Лев Толстой
режисьор и сценограф Веселин Мезеклиев
Моноспектакъл на Веселин Мезеклиев.
В балетна зала от 21 до 22 часа

20 май /сряда/

ДТ „Стефан Киров” – Сливен представя:
ВЪЗХВАЛА НА КОЛЕБАНИЕТО
от Георги Господинов
режисьор Маргарита Младенова
участват: Таня Йоргова, Деница Даринова, Десислава Касабова, Добромир Цветков, Ивайло Гандев, Димитър Костадинов, Михаил Илийков.
В камерна зала от 18 до 19.20 часа

Театър 1999 „Валентин Стойчев” – София представя:
ЧЕРВЕНО
от Джон Лоугън
постановка Владлен Александров
участват: Георги Кадурин и Иван Юруков.
На голяма сцена от 20 до 21.20 часа

21 май /четвъртък/

Театър „Нотара” – Букурещ, Румъния представя:
POKER FACE
от Петр Колечко
режисьор Адела Бицика
участват: Виктория Кочиаш, Йон Хайдук, Кристина Йоница, Костин Доджиою.
В камерна зала от 17.30 до 19 часа

Театър от Шабац, Сърбия представя:
ПЛЕШИВАТА ПЕВИЦА
от Йожени Йонеско
постановка Никита Миливойевич
участват: Зоран Караджич, Деян Костич, Иван Томасевич, Анета Томасевич, Драгана Радойевич, Любиша Барович.
На голяма сцена от 19 до 20.30 часа

22 май /петък/

НЕТА и ДКТ – Враца представят:
БАЩАТА
от Аугуст Стриндберг
режисьор Люпчо Горгиевски
участват: Анастас Попдимитров, Румяна Мерджанска, Йоланда Михайлова, Борислав Борисов, Димитър Димитров, Марина Котева, Борислав Сарафанов.
В камерна зала от 18 до 19.30 часа

„Eurokaz” - Академия за драматични изкуства – Загреб, Хърватия представя:
БЪРКОТИИ
от Роберт Музил
режисьор Бранко Брезовец
участват: Романо Николич, Хрвойка Бегович, Адриан Пездрич, Домагой Янкович, Дадо Чосич, Сузана Брезовец, Тихомир Миловац.
На голяма сцена от 20 до 21.20 часа