Национален фестивал на малките театрални форми 2010 г.

НАГРАДИ за 2010 г.

 


П Р О Т О К О Л

Днес 21.05.2010 г., журито на Национален фестивал на малките театрални форми - Враца 2010 г. в състав:
Председател: проф. Ромео Попилиев
Членове: Никола Вандов, Кремена Бабачева

ПРИСЪДИ СЛЕДНИТЕ НАГРАДИ

ЗА РЕЖИСУРА

ПЪРВА НАГРАДА на Галин Стоев за "Приятнострашно" от Яна Борисова - Театър 199 "Валентин Стойчев".

ВТОРА НАГРАДА на Иван Добчев за "Нирвана" от Константин Илиев - Драматично-куклен театър "Константин Величков" - Пазарджик.

ТРЕТА НАГРАДА на Нина Боянова за дебютната й постановка "Първа любов" от Самюъл Бекет - Център за култура и дебат "Червената къща", София,
и на Стайко Мурджев за дебютната му постановка "Железният светилник" по Димитър Талев - Драматичен театър "Стефан Киров", Сливен.


ЗА МЪЖКА РОЛЯ

ПЪРВА НАГРАДА на Владимир Пенев за ролята му в "Приятнострашно" на Театър "Валентин Стойчев",
и на Стефан Вълдобрев за ролята му в "Приятнострашно" на Театър "Валентин Стойчев",
и на Вежен Велчовски за ролята му в "Приятнострашно" на Театър "Валентин Стойчев".

ВТОРА НАГРАДА на Христо Бонин за ролята на Мъжа в "Нирвана" на Драматично-куклен театър "Константин Величков", Пазарджик.

ТРЕТА НАГРАДА на Сава Георгиев за ролята на Симон в "Тестът" от Лукас Берфус, постановка на Николай Поляков в Драматично-куклен театър, Враца,
и на Леонид Йовчев за ролята му в "Първа любов" на Център за култура и дебат "Червената къща", София,
и на Павлин Димитров за ролята му в "Първа любов" на Център за култура и дебат "Червената къща", София.


ЗА ЖЕНСКА РОЛЯ

ПЪРВА НАГРАДА на Радена Вълканова за ролята й в "Приятнострашно" на Театър 199 "Валентин Стойчев",
и на Снежина Петрова за ролята й в "Приятнострашно" на Театър 199 "Валентин Стойчев".

ВТОРА НАГРАДА - не се присъжда.

ТРЕТА НАГРАДА на Невена Калудова за ролите й в "Грозният" от Мариус фон Майенбург, постановка Василена Радева, Драматичен театър "София",
и на Станка Калчева за ролята на Фиона в "Тихи невидими хора" от Яна Борисова, Младежки театър "Николай Бинев".


ЗА СЦЕНОГРАФИЯ

ПЪРВА НАГРАДА на Венелин Шурелов за "Нирвана" на Драматично-куклен театър "Константин Величков", Пазарджик.

ВТОРА НАГРАДА - не се присъжда.

ТРЕТА НАГРАДА - не се присъжда.

Наградата за най-музикален и пеещ актьор, връчвана от проф. Стефан Драгостинов, се присъжда на Владимир Пенев за участието му в спектаклите "Приятнострашно" на Театър 199 "Валентин Стойчев" и "Тихи невидими хора" на Младежкия театър "Николай Бинев".


ЖУРИ: Председател - проф. Ромео Попилиев
Членове - Кремена Бабачева
- Никола Вандов

 

П Р О Т О К О Л №1

На заседание на международното жури на ХХI Национален фестивал на малките театрални форми от 21.05.2010г.
ПРИСЪСТВАТ:
Председател - МАКАРОВА НОРА (Русия)

членове: 1. ЮРИ ЮШКЕВИЧ (Украйна)
2. КИРИЛ СТАМЕНОВ (България)

След обсъждане, журито присъжда следните награди за международната програма на фестивала

ЗА НАЙ-ДОБЪР АКТЬОРСКИ ДУЕТ В МЕЖДУНАРОДНАТА ПРОГРАМА НА НФМТФ `10
Светлана Давидова и Вячеслав Дяченко в спектакъла на ЛОБНЕНСКИ ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР "КАМЕРНА СЦЕНА" - Русия "Още веднъж за любовта-С....." А.Чехов

ЗА НАЙ-ДОБРА ЖЕНСКА РОЛЯ В МЕЖДУНАРОДНАТА ПРОГРАМА НА НФМТФ `10
Саня Матейч за ролята на Рима в спектакъла на КНЯЖЕСКО - СРЪБСКИ ТЕАТЪР КРАГУЕВАЦ -Сърбия "Приказка за мъртавата царска дъщеря" Н.Коляда

ЗА ОРИГИНАЛЕН ПРОЧИТ НА СЪВРЕМЕННА ДРАМАТУРГИЯ
ТЕАТЪР "АL. DAVILA" Питещи- Румъния за спектакъла "SKIN DEEP"

ЗА СМЕЛО ТЪРСЕНЕ НА НОВИ ТЕАТРАЛНИ ФОРМИ НА РЕЖИСЬОРА
Мартин Кочовски за спектакъла на МАЛЪК ДРАМСКИ ТЕАТЪР -Битола "Другата страна" Д.Дуковски