НАГРАДИ И УЧАСТИЯ

НОМИНАЦИИ за АСКЕЕР 1995
Румяна Мерджанска за женска роля в "Месец на село"
Сава Георгиев за поддържаща мъжка роля в "Месец на село"
Мария Диманова за костюмография за "Месец на село"
Бина Харалампиева за режисура на "Месец на село"

НОСИТЕЛ на АСКЕЕР 1995 - Мария Диманова за костюмография

НОМИНАЦИИ за АСКЕЕР 1999
Красимир Радков за поддържаща мъжка роля в "Розенкранц и Гилденстерн са мъртви"
Красимир Вълканов за сценография на "Розенкранц и Гилденстерн са мъртви"
Красимир Вълканов за костюмография на "Розенкранц и Гилденстерн са мъртви"

НОСИТЕЛ на АСКЕЕР 1999 Красимир Вълканов за сценография

НОМИНАЦИИ за АСКЕЕР 2004
Йорданка Стефанова за женска роля в "Къщата на Иван"
Димитър Мартинов за поддържаща мъжка роля в "Къщата на Иван"

НОСИТЕЛ на АСКЕЕР 2004 Йорданка Стефанова за женска роля


"КЪЩАТА НА ИВАН"

1. НФМТФ Враца`04
- ІІІ награда за режисура - В.Асенов
- ІІ награда мъжка роля - Д.Мартинов
- ІІ награда женска роля - Й.Стефанова

2.Друмеви театрални празници Шумен `04
- І награда женска роля - Й.Стефанова

3. Празници на изкуствата "АПОЛОНИЯ" -Созопол`04
4. Международен фестивал "Театрален пристан на голямата река" Русе`04
5. Три пъти гостувала на сцената на Народен театъра "Иван Вазов" - по тяхна покана.

"БЕЗТЕГЛОВНАТА ПРИНЦЕСА"
Номинация за наградата за куклено актьорско майсторство на САБ - "ИКАР" на Емил Пеняшки за ролите му в "БЕЗТЕГЛОВНАТА ПРИНЦЕСА"
1. Международен куклено-театрален фестивал "Михаил Лакатник" Ямбол `05
2. Международен фестивал "Есенни театрални срещи" - Пазарджик - ІХ`05

"ОГНИВОТО"
"Панаир на куклите" - ЦКТ - София`03

"РЕВНОСТ В ТРИ ФАКСА"
"Сцена на кръстопът" Пловдив -ІХ`03

"ДИДРО В ПЕТЕРБУРГ"
Участия и награди
1. НФМТФ Враца`04
- ІІ награда за режисура - Н.Поляков
- ІІІ награда мъжка роля - Д.Мартинов
- І награда за сценография - М. и В.Додови

2. Международен фестивал "Сцена на кръстопът" Пловдив`04
Получена статуетка на заслужили участници през годините.

 

"ЧЕТИРИ ПРИКАЗКИ ЗА ЕДИН ЗМЕЙ"
1.Международен екологичен фестивал "Слънчоглед" ІV`05 Благоевград

 

"ВАЛОНСКА НОЩ"
1. НФМТФ Враца`05
- ІІ награда за сценография - Ч.Петрушева
- ІІІ награда женска роля - Р.Огнянова
2. Международен фестивал "Есенни театрални срещи" - Пазарджик - ІХ`05

"ХРАНА ЗА КУЧЕТА И КОТКИ"
1."БАЛКАН ТЕАТЪР ФЕСТ" `05 Югославия - Димитровград

"С ОГЪНЯ ИГРА НЕ БИВА"
1. Международен екологичен фестивал "Слънчоглед" 17.ІV`06 гр.Благоевград
2. Международен фестивал на спектакли за деца "Вълшебната завеса" гр.Търговище 5.V.`06
3. ІV Международна театрална лаборатория "Ян Бибиян" в гр.Силистра 29.V`06


"ЕЛА ПРИ МЕН, КРЕМЪЛ"
1. НФМТФ Враца`06г.
- ІІ награда за мъжка роля - Ан.Попдимитров
- ІІІ награда за женска роля- Хр. Караиванова
2.Фестивал на Камерен театър "РИСТО ШИШКОВ" Струмица - Република Македония.
3. Международен театрален фестивал "Сцена на кръстопът" Пловдив`06
3. "БАЛКАН ТЕАТРЪР ФЕСТ" `06 Югославия - Димитровград
4.Международен фестивал на градовете побратими "Подмосковные вечера" гр.Мытищи Московска област - Първа награда за мъжка роля -Ан.Попдимитров


"ОСКАР И РОЗОВАТА ДАМА"
Номинация за режисьорски дебют за наградата ИКАР за 2007 г. на Йордан Славейков.

„СЪНУВАХ БЯГ”
І награда за мъжка роля на Международен фестивал в Питещ (Румъния)
І награда за мъжка роля на Международен фестивал в Белград (Сърбия)
І награда за мъжка роля на Международен фестивал в Крагуевац (Сърбия)
ІІ награда за мъжка роля на Национален фестивал на малките театрални форми – Враца 2009 г.

Почетна значка от Съвета на европейската научна и културна общонст и Официалното представяне на уникалните селища в Европа. Отличието бе връчено на 24 юни 2010 г. заради "завоюван висок престиж, обществено признание и принос на институцията към българската култура".

„ТЕСТЪТ” („ХРАБРИЯТ СИМОН КОРАХ”)
ІІІ награда за мъжка роля на Националния фестивал на малките театрални форми – Враца 2010 г. на Сава Георгиев;
І награда за режисура на Международен фестивал в Питещ (Румъния) на Николай Поляков

Специален приз на международното жури на НФМТФ – Враца 2011 за Анастас Попдимитров и Йоанна Поповска за „Столовете” от Йожен Йонеско, копродукция на Мал драмски театър Битола, Македония и ДКТ - Враца.

І награда за женска роля на:
Румяна Мерджанска за ролите й в „Изгубени в звездите” от Семьон Злотников и Йоанна Поповска за „Столовете” от Йожен Йонеско, копродукция на Мал драмски театър Битола, Македония и ДКТ – Враца.
І награда за мъжка роля на Анастас Попдимитров за „Столовете” от Йожен Йонеско, копродукция на Мал драмски театър Битола, Македония и ДКТ – Враца.